MOZART 225: Nowa kompletna edycja dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta
Image
Wykonawcy:
różni
Wydawnictwo:
DECCA, DEUTSCHE GRAMMOPHON, FUNDACJA MOZARTEUM SALZBURG
Rok wydania: 2016
Nr katalogowy:
4830000 (200 CD + 2 książki)
Cena: 1550 zł            Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
Image Wszystkie dzieła Mozarta na 200 płytach + 2 książki!
240 godzin muzyki, w tym światowe prawykonania!

Dla uczczenia 225 rocznicy śmierci Mozarta Decca i Deutsche Grammophon mają zaszczyt zaprezentować najbardziej wyczerpujący, kompletny i oparty na naukowych autorytetach zbiór nagrań, jaki kiedykolwiek był poświęcony jednemu kompozytorowi. Zawierające 200 CD wydanie powstało we współpracy z Fundacją Mozarteum z Salzburga i wybitnym muzykologiem specjalizującym się w twórczości Mozarta profesorem Cliffem Eisenem z King’s College w Londynie. Projekt ‘Mozart 225: The New Complete Edition' jest owocem wieloletnich, pełnych trudu prac badawczych, a także 18 miesięcy planowania i pracy kuratorskiej. Obejmuje wszystkie dzieła Mozarta – aż po pieśń odkrytą zaledwie rok temu - w nowoczesnym, multimedialnym opakowaniu. 600 światowej klasy wykonawców oraz 60 orkiestr na 200 płytach (uporządkowanych chronologicznie według gatunków).
Do nagrań dołączono dwie obszerne i bogato ilustrowane poręczne książeczki: zupełnie nową biografię Mozarta pióra Cliffa Eisena oraz detaliczny przewodnik po wszystkich dziełach Mozarta pióra wybitnych muzykologów.
Projekt Mozart 225 zawiera 240 godzin muzyki, w tym 5 godzin nagrań ukazujących się po raz pierwszy. Są to :
• premiera fonograficzna niedawno odkrytej pieśni (KV 477a) napisanej przez Mozarta w przyjacielskiej rywalizacji z Antonio Salierim;
• nowe nagranie Sonaty A-dur KV331 z Rondo “alla turca” w interpretacji Francesco Piemontesiego opartej na nowo odkrytym autografie;
• zupełnie nowe nagranie zespołu Accademia Bizantina z Ottavio Dantone;
• ponad 2 godziny nowych nagrań na instrumentach, które należały do Mozarta.
Po raz pierwszy także nagrania wszystkich istniejących tylko we fragmentach dzieł Mozarta, jak również jego opracowania kompozycji Haendla i Bacha.
Każdy zestaw jest numerowany i daje możliwość dostępu do nowatorskiej aplikacji Mozart 225 Libretto App (zawierającej teksty wszystkich wokalnych dzieł Mozarta w oryginalnych wersjach językowych wraz z tłumaczeniami na angielski, francuski i niemiecki) oraz linki do partytur Neue Mozart-Ausgabe.
Nagrania zostały wybrane bardzo starannie z archiwów firm Decca i Deutsche Grammophon, a także 18 innych wytwórni płytowych. Lista artystów obejmuje wszystkich wybitnych wykonawców muzyki Mozarta zarówno współczesnych jak
i dawnych, takich jak Abbado, Ashkenazy, Auger, Barenboim, Bartoli, Bilson, Böhm, Brendel, Brüggen, Curzon, Damrau, DiDonato, Fleming, Gardiner, Gilels, Gulda, Haskil, Hogwood, Janowitz, Kozena, Levin, Mackerras, Marriner, Mutter, Nézet-Séguin, Pinnock, Pires, Popp, Rattle, Schiff, Simoneau, Solti, Te Kanawa, Terfel, Uchida, Villazón, Wunderlich i wielu innych.
Nowoczesny układ graficzny projektu Mozart 225 ukazuje dzieła w porządku chronologicznym w ramach poszczególnych gatunków, dając okazję do odkrycia dzieła kompozytora w nowym kontekście – np. możemy porównać koncert na róg z koncertem fortepianowym powstałym w tym samym czasie.
Dla pogłębienia tego nowatorskiego podejścia ukazuje się nowa biografia pióra czołowego specjalisty specjalizującego się w twórczości i życiu Mozarta – profesora Cliffa Eisena, który przedstawia w nowym świetle biografię Mozarta, a dzięki oparciu się na źródłach prezentuje życie kompozytora pełne osobistych i zawodowych sukcesów w miejsce typowej romantycznej opowieści, pełnej patosu, która dominowała w biografistyce Mozarta przez ostatnie dwa stulecia. Dodatkową wiedzę można znaleźć w drugiej książeczce, wydanej w twardej oprawie, a zawierającej opis wszystkich prezentowanych dzieł autorstwa 30 renomowanych ekspertów wraz z dołączoną specjalną “książeczką K”, stworzoną specjalnie dla projektu Mozart 225 i przedstawiającą nową numerację dzieł Mozarta przygotowaną przez Fundację Mozarteum do nowego wydania katalogu Köchla dzieł kompozytora.
Każdy zestaw zawiera też 5 druków wysokiej jakości: autografy kompozycji Mozarta, ostatni znany portret kompozytora i sławny list Wolfganga do swojego ojca, pochodzące ze zbiorów Fundacji Mozarteum.
“Z pewnością przyszedł czas, aby spojrzeć świeżym okiem na jedno z najważniejszych osiągnięć światowego dziedzictwa artystycznego” - mówi Paul Moseley, szef projektu Mozart 225 w Universal Music Group.
”Zaczęliśmy od podstaw, wychodząc od nowego myślenia zarówno w praktyce wykonawczej jak i w myśleniu naukowym, aby stworzyć produkt, który, mamy nadzieję, będzie przedmiotem pożądania i punktem odniesienia dla melomanów, ale przede wszystkim będzie stanowił podstawę dalszych studiów. Celem projektu Mozart 225. i całej związanej z nim kampanii reklamowej jest promocja takich wartości jak przyjemność i zachwyt, ale też wywołanie dyskusji i nowych odkryć, a także dotarcie zarówno do obecnych melomanów jak i do nowej publiczności na całym świecie”.
“Przez 175 lat Fundacja Mozarteum z Salzburga promowała przywiązanie do tradycji, ale jednocześnie starała się interesować nowym podejściem do dzieł Mozarta” - mówi dr Johannes Honsig-Erlenburg, Prezes Fundacji Mozarteum. “Z wielką przyjemnością obserwuję jak Neue Mozart-Ausgabe, ambitny projekt wydawniczy Fundacji rozpoczęty w 1954 roku, oddziałał na tradycję wykonawczą Mozarta naszych czasów. Projekt Mozart 225 daje świetną okazję, aby te osiągnięcia uczynić dostępnymi dla całego muzycznego świata”.
Projekt Mozart 225 The New Complete Edition został zademonstrowany 25 sierpnia 2016 r. w Domu Urodzin Mozarta w Salzburgu, a pojawił się w sprzedaży 28 października  i znajdzie swoją kontynuację w kolejnych produktach towarzyszących projektowi Mozart 225 jak: wyjątkowy zestaw 33 DVD zawierający nagranie wszystkich 22 oper Mozarta, zestaw 3 CD pt. Mozart ‘The Singles’.

  
 
« poprzedni   następny »
statystyka System - Joomla NET43 - tworzenie stron www, serwery, domeny, email, reklama w internecie
Komunikat: W celu zapewnienia Państwu odpowiedniej jakości usług strona korzysta z plików cookies. Pozostając w tym serwisie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Zamknij